Çözüm Merkezi

Aşağıda, sıklıkla sorulan sorulara yer verilmiştir. Eğer aşağıdaki sorular ve cevapları sorununuzu çözmenize yardımcı olmuyor ise daha detaylı destek için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

0 (212) 916 17 16 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak veya yukarı menüdeki “Abone Ol” seçeneğinden bir talep oluşturarak başvuru işleminin ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz.
Ardından ekibimiz tarafından bilgileriniz talep edilir ve tarafınıza başvuru için gerekli evraklar ulaştırılır. Evrakları imzalayıp tekrardan bize ulaştırdığınız an başvurunuz sıraya alınır ve adresinize kurulum ekibi yönlendirilir.
İşte bu kadar kolay!

Alabileceğiniz hız, başvuru yaptığınız konumdaki altyapıya bağlı olsa da Datatelekom müşterilerine en yüksek hızı sağlamayı amaçlar. Altyapınızın desteklediği 100 Mbps’e kadar en yüksek hıza sahip olabilirsiniz.

Datatelekom sağlanan hız üzerinde herhangi bir sınırlama yapmaz veya müdahalede bulunmaz. Sağlanan hız günün her saatinde herhangi bir düşüş yaşanmadan kullanılabilir.

Datatelekom, tüm Türkiye’ye internet hizmeti sağlamaktadır.

Endişelenmeyin! Datatelekom, karasal altyapının yanında Air Fiber teknolojisi ile de internet sağlamaktadır. Çağrı merkezimiz [ 0 (850) 471 01 34 ] üzerinden bölgenizdeki Air Fiber Altyapı durumunu öğrenebilirsiniz.

VAE (Veri Akışı Erişimi) altyapısı üzerinden hizmet veren bir sağlayıcıdan herhangi bir ücret ödemeden, mevcut sağlayıcınızdan edindiğiniz xDSL numaranız (Genellikle 88, 100 veya179 ile başlar ve faturalarda bulunur.) kolayca Datatelekom’a geçiş yapabilirsiniz. Eksiksiz doldurduğunuz başvuru ve evraklar ile, geçişiniz aynı gün veya birkaç gün içerisinde herhangi bir kesinti olmadan sağlanmaktadır.

Hayır. Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli oturma veya çalışma izin belgesine sahip olmanız yeterli.

Fiberoptik hizmetlerede, modem cihazı paket ücretine dahildir. Datatelekom veya Yerleşik Operatör, VDSL ve ADSL hizmetlerde modem cihazı sağlamaz. Abone Hizmete uyumlu herhangi bir modem cihazı kullanabilir.

Evet. Datatelekom, müşterileirne talep doğrultusunda sabit ip hizmeti sağlamaktadır.

Datatelekom’dan aldığınız hizmeti istediğiniz zaman sebep gerekmeksizin iptal edebilirsiniz. Kullandığınız kadarını ödersiniz ve varsa size kiraladığımız cihazları bize iade edersiniz.

#iyiinternet'e sahip olun.

İstediğiniz zaman, taahhütsüz.

Çağrı Merkezi: 0 (212) 916 17 16

© 2022
Datatelekom

Hâlihazırda kullandığınız bir internet hizmeti var mı?