DATATELEKOM

hakkında

Datatelekom; 2001 yılında Kaliteweb İnternet Hizmetleri adıyla hosting ve alan adı hizmetleri sağlamak maksadıyla Malatya’da kuruldu.

5 yıl Malatya merkezli olarak hizmet verdikten sonra, 2006 yılında sağladığı hizmetleri ve kalitesini arttırmak için genel merkezini Adana’ya taşıdı.

2 yıl da Adana merkezli olarak hizmet verdikten sonra, 2007 yılında İstanbul Merkezli olmak ve Kendi Veri Merkezini kurmak için genel merkezini daha da büyüterek İstanbul’a taşındı.

2008 yılına gelindiğinde Mecidiyeköy merkezli 500 sunucu kapasiteli kendi veri merkezini kurdu. Kendi veri merkezini kurması, hizmet çeşitliliğini arttırmasının yanı sıra mevcut hizmetlerini de kuvvetlendirmesine olanak sağladı.

2011 yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan İnternet Servis Sağlayıcılığı Lisansını alıp yetkilendirilmiş bir servis sağlayıcı olması, toptan seviyede internet hizmetleri sağlamasını sağladı.

İlk ev ve işyerlerine internet sağlama denemelerine 2016 yılında İstanbul’da başladı. Ardından 2021 yılı itibariyele bu hizmetini Adana’da da faaliyete geçirdi. Çeşitli bölgeler ile sınırlı olan bu hizmetini, sorunsuz ve müşteri memnuniyeti ile geçen 5 hizmet yılının ardından 2022 itibariyle tüm Türkiye’ye sunmaya başladı!

Datatelekom'dan #iyiinternet

Gerçekten iyi!