DATATELEKOM

VERİ MERKEZİ

Juniper ve Cisco Network Ekipmanları

Juniper ve Cisco network ekipmanları ile Datacenterimize giriş yapan internet altyapımızı sonlandırıp, sunuculara sektörünün öncü cihazları ile ulaştırmaktayız.

 

Güvenlik Önlemleri

Kamera sistemlerimiz sayesinde sizlere internetten veri merkezimizi izleme fırsatı sunuyoruz. Ayrıca, kameralarımız güvenlik altyapımız gereğince 24 saat veri merkezimizi kayıt altına almaktadır. Sistem odası giriş çıkışlarında kartlı sistem sayesinde, yetkisiz girişlerin tamamen önüne geçmekteyiz.

 

Elektrik ve İklimlendirme Yatırımları

Veri Merkezimiz klimalar sayesinde sürekli soğutulmakta, bu sayede sunuculardan maksimum performans alınması sağlanmaktadır. Ayrıca UPS ve Jeneratör altyapımız sayesinde, olası elektrik kesintilerinden etkilenmemekteyiz. UPS ihtiyacımız Siemens, Jeneratör altyapımız ise AKSA gibi alanında uzman markalar tarafından sağlanmaktadır.

 

Opsiyonel Remote Reboot ve KVM Desteği

Sunucularınıza 7/24 teknik personellerimiz tarafından müdahale edilebileceği gibi, opsiyonel cihaz ve ekipmanlarla da müdahale imkanı sunuyoruz.

 

Hat Güvenliği

Veri Merkezimiz, tüm cihaz altyapısını Juniper Networks cihazları ile sağlamaktadır. Ayrıca Türk Telekom dan internet trafiğimizin önünde aldığı firewall güvenlik hizmeti sayesinde, saldırı ve benzeri illegalitelerden maksimum düzeyde korunmaktadır.

 
Datatelekom'dan #iyiinternet

Gerçekten iyi!